“Uzun bir yolculuk tek bir adım ile başlar!”

Erasmus + Staj

HAREKETLİLİĞİ

YES Consultancy olarak Erasmus Staj Hareketliliği programı için kabul almış öğrencilere İngiltere ve İrlanda'da staj yeri bulma konusunda yardımcı oluyoruz. Bu program ile öğrenciler hem yurtdışına çıkmış hem alanları ile ilgili bir bölümde staj yaparak tecrübe kazanmış oluyorlar...

Erasmus + Staj Hareketliliği Nedir?

Yükseköğretim kurumunda kayıtlı öğrencinin yurtdışında ki bir işletmede veya organizasyonda mesleki eğitim alma ve/veya çalışma deneyimi kazanma sürecidir. Erasmus staj hareketliliği ile öğrenci, bir Avrupa ülkesinde öğrencisi olduğu mesleki eğitim alanında uygulamalı iş deneyimi elde eder. Faaliyet süresi lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 3 ile 12 ay arasında bir süredir.

Öğrenciler nasıl başvurabilir?

Öğrenciler Erasmus staj hareketliliği faaliyetlerinden yükseköğrenim kurumları veya bu konsorsiyumlar aracılığı ile faydalanabilmektedir. Erasmus programı kapsamında staj yapmak isteyen öğrencilerin kendi yükseköğretim kurumlarının Erasmusla ilgili birimlerine başvurmaları gerekmektedir.

Bir öğrenci erasmus staj hareketliliği faaliyetinden bütün yükseköğrenim hayatı boyunca yalnız 1 defa faydalanabilir; öğrenim hareketliliği faaliyetinden faydalanılmış olunması staj hareketliliği faaliyetinden faydalanılmasına engel değildir.